Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DOST ELİ KURBAN ÇALIŞMASINI BAŞLATTI

DOST ELİ KURBAN ÇALIŞMASINI BAŞLATTI14 Ekim 2010 Perşembe 20:28

Dost Eli Derneği Kurban çalışmasını başlattı. Vekâlet yoluyla Kurban kesen Dost Eli Derneği bağış bedelini Yurt içi 450 TL.Yurt Dışı 200 TL olarak belirledi.

Hayırseverlerin bağışladıklarıyla yurt içinde ve yurt dışında Kurban keserek ihtiyaç sahibi insanlara dağıtan Dost Eli Derneği, 2010 yılı Kurban Bayramında Yurt içinde Konya merkezi, ilçelerde ve köylerinde, Yurt Dışında ise Pakistan, Burkina Faso, Senegal, Moğolistan, Gürcistan ve Bosna Hersek köylerinde Kurban kesim çalışması yapacak.

 

Hayırseverlerimizin yapmış olduğu bağışlarla ağırlıklı olarak doğal afet ve fakirlik gibi kriz bölgelerinde Kurbanlar kesilecek.

 

Dost Eli Derneği Başkanı Mehmet Seçer, dernek olarak Kurban bağışlarını almaya başladıklarını belirtti. 2001 yılından beri vekâlet yoluyla Kurban kesen bir kuruluş olduklarını ifade eden Seçer, bunun sonucunda binlerce bağışçının güvenini kazandıklarını kaydetti.

 

Kurbanlıkları kesilen bağışçılara kısa mesaj ve telefonla bilgi veriliyor.

 

Başkan Seçer “Bağışçılarımızın kurbanlıklarını İslami usullere göre kesiyoruz. Kurbanlıklar kesildikten sonra bağışçılarımıza telefonla kurbanlarının kesildiği bilgisini veriyoruz. Kendilerine ulaşabilmemiz için bütün bağışçılarımızdan bağış yaparken mutlaka telefon numaralarını yazmalarını rica ediyoruz” dedi.

 

Kurbanın paylaşma ve dayanışmayı öne çıkaran bir ibadet olduğunu ifade eden Mehmet Seçer, “Yılda bir seferliğine de olsa binlerce ailenin evine et giriyor. Bağışçılarımız, binlerce kilometre ötede hiç tanımadığı insanlar için Kurbanlıklar kesilmesini istiyor. Böylece Kurban aradaki mesafeleri kaldırıyor. Toplumsal dayanışmayı, barışı ve kardeşliği ön plana çıkarıyor. Binlerce kilometre uzaktaki milletleri birbirine yaklaştırıyor, yabancılaşmayı engelliyor, kardeş olduğumuzu hatırlamamıza yardımcı oluyor” şeklinde konuştu.

 

Dost Eli Derneği Nerelerde Kurban kesecek?

 

Pakistan, Burkina Faso, Senegal, Moğolistan, Gürcistan ve Bosna Hersek köyleri 6 ülke ve bölgede, Türkiye’de ise Konya Merkez, İlçe ve köylerinde kurbanları keserek, yoksulun, kimsesizin ve yetimin yüzünü güldürülecek. Dost Eli Kurban etlerinin dağıtımında önceliği muhacir kampları, savaş ve doğal afet mağdurları, yetim yurtları, yaşlılar, kimsesizler,  toplumun yoksulluk çeken kesimlerine verecek. Özellikle Selin vurduğu Pakistan’da da Kurbanlar kesilerek afetzede ailelere dağıtılacak.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.