KOSOVA’DA SÜNNET PROGRAMI     Dost Eli Derneği; yurt dışında gerçekleştirdiği çalışmalarına bir yenisini daha eklemek için Kosova’ya gidiyor. 


     Osmanlı’dan bize emanet kardeşlerimizin yaşadığı Kosova’da sünnet programı düzenleyecek olan Dost Eli Derneği 14 Temmuz’da yola çıkıyor.

     Kosova’da yapılacak olan çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yön. Kur. Başkanı Mehmet SEÇER; “Dost Eli Derneği olarak ecdadımızın yolundan gidiyor ve birçok ülkede olduğu gibi Kosova’da da kardeşlik bağlarımızın güçlenmesi adına çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bizler yurt dışında bir çalışma gerçekleştirirken ilerleyen zaman içerisinde o ülkede hangi çalışmalar yapılması gerektiğini de tespit ediyoruz. Kosova’da geçen yıl gerçekleştirdiğimiz Kurban organizasyonu ve yetim çocukların sünnet edilmesinin ardından bu ülkelerde daha fazla sünnet programının yapılmasının ihtiyaç olduğunu belirledik. Şimdi bu düşüncemizi gerçekleştirmek için bölgede özellikle yetimler ve yoksul halkın çocuklarının sünnet edileceği bir program hazırlığı içerisindeyiz.

     Bu çalışmayı en iyi bir şekilde gerçekleştirmek için sağlık görevleri ile birlikte 14 Temmuz’da Kosova’ya gidiyoruz. Çocukların sünnetinin yanısıra onlara verilecek olan hediyelerle ( ayakkabı, tişört, pantolon vb.)  yüzlerin güldürüleceği bu programa destek vermek isteyen hayırsever kardeşlerimize bir çocuğun sünnet maliyetinin 100 tl olduğunu söylemek istiyoruz” dedi.


Bu haber 7/07/2017 Tarihinde eklendi ve 32698 kez okundu