DÖNEN BİR PEDAL MUTLU BİR YETİM     Dost Eli Derneği; Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ile birlikte örnek bir çalışma gerçekleştirdi.


     Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri “Dönen Bir Pedal Mutlu Bir Yetim” sloganı ile başlattıkları çalışmada Afrikalı yetim kardeşlerine bisiklet hediye etti.

     Yapılan çalışma ile ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mevlüt YILDIRIM; “ Yıllardır Afrika’nın birçok ülkesinde faaliyet gerçekleştiren bir kurum olarak bu ülkelerde yaşayan yoksul halkın zorlu yaşam mücadelesine şahitlik etmekteyiz. İnsanların içecek suya ulaşmak için kilometrelerce yol kat ettiği, çocukların eğitim alabilmek için saatlerce yol yürüdüğü bu ülkelerde yapılan her çalışma ayrı bir önem arzetmekte. Bu sebeple Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri elele vererek devamı gelecek olan bir çalışma gerçekleştirdi. Tanzanya’nın Arusha ve Darüsselam kentlerinde, yetim çocuklara bisiklet dağıttı. Böylelikle her gün okula gitmek için saatlerce yürüyen yetimlerin okul yolunda çektikleri sıkıntılar sona erdi. Biz Dost Eli Derneği olarak bu çalışmayı başlatan öğrenci kardeşlerimize ve onlara destek olan öğretmeleri ve ailelerine teşekkür ediyoruz” dedi.

     Çalışmada görev alan Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Faruk Kızılcık ; “ Çalışmamız Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi’nde 2017’nin Nisan ayında başladı ve uzun süre devam edecek. Projemizin asıl amacı, ihtiyacı olan her yetime bir bisiklet alabilmektir. Tanzanya’da 46 bisiklet dağıttık ve gördük ki bu bisikletler oradaki aileler için bir araba değerinde. Bisikletleri dağıtırken çocukların evlerinden uzaktaki okullarına gidip gelmelerinin kolaylaşacağını söyleyen annelerin mutluluk dolu ifadelerini unutmak mümkün değil. Bu çalışmalarımızı devam ettireceğimiz ülkelerden biri de Burkina Faso. Hedefimiz, Dost Eli Derneği’nin Burkina Faso’da açmış olduğu yetimhanelerde kalan 500’e yakın öğrenciye bisiklet almak. Afrika’da gerçekten bir ihtiyaç olan bisikleti, yetim kardeşlerimize ulaştırmak için çalışıyoruz. Bize destek olmak isteyenler detaylı bilgiyi Dost Eli Derneğinden alabilirler” diyerek; “Dönen Bir Pedal Mutlu Bir Yetim” çalışmasının devam edeceğini belirtti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN.


Bu haber 11/07/2017 Tarihinde eklendi ve 40603 kez okundu